Salezjanie - Łomianki | Salezjańskie uroczystości w naszej Wspólnocie
313
single,single-post,postid-313,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive

Salezjańskie uroczystości w naszej Wspólnocie

02 lut Salezjańskie uroczystości w naszej Wspólnocie

24 stycznia 2020 r. miała miejsce odpustowa uroczystość patrona naszej wspólnoty św. Franciszka Salezego. Rano o godzinie 7:30 odbyła się uroczysta jutrznia. Kulminacyjnym punktem tego dnia była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. inspektor Tadeusz Jarecki. W kazaniu Ksiądz Inspektor wskazał między innymi na św. Franciszka Salezego jako obdarzonego w sposób szczególny w swojej posłudze biskupiej charyzmatem miłości. Po Mszy świętej odbyła się uroczysta wieczerza. W uroczystości poza współbraćmi z naszej wspólnoty uczestniczyli goście: przedstawiciele zakonnych wspólnot męskich i żeńskich z Łomianek oraz przedstawiciele młodzieży gromadzącej się w naszym domu na spotkania formacyjne.

Uroczystość św. Jana Bosko – naszego Ojca i Założyciela rozpoczęliśmy rano o godzinie 7:45 uroczystą Jutrznią. Wieczorem szczególnym gościem naszej wspólnoty był Ksiądz Arcybiskup Józef Gurzyński, metropolita warmiński. Na naszą uroczystość zaprosiliśmy także księży proboszczów tych warszawskich i podwarszawskich parafii, których współbracia z naszej wspólnoty wspierają posługą duszpasterską, głównie w niedziele i święta. Większość z proboszczów odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenie. Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przewodniczył jej Ksiądz Arcybiskup Józef Gurzyński. W koncelebrze uczestniczyli zaproszeni księża proboszczowie oraz wszyscy współbracia z naszej wspólnoty. W słowie wstępnym dyrektor wspólnoty, ks. Dariusz Sztuk, przywitał gości, wskazując na wcześniejsze bliskie relacje Księdza Arcybiskupa z naszą wspólnotą i poprosił Go o odprawienie Mszy Świętej w intencji naszej wspólnoty. W kazaniu Ksiądz Arcybiskup wskazał między innymi na ks. Bosko jako świętego, który inspirując się orędziem ewangelicznym, wprowadzał je w życie w czasach, w których żył i pracował. Wspólne świętowanie zakończyła uroczysta kolacja we wspólnotowym refektarzu. TK

 

 

31.01.2020

Brak komentarzy

Napisz komentarz