Salezjanie - Łomianki | Srebrny jubileusz kapłaństwa
343
single,single-post,postid-343,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive

Srebrny jubileusz kapłaństwa

Jubil25-2

25 maj Srebrny jubileusz kapłaństwa

W 1995 r. święcenia kapłańskie przyjęli dwaj współbracia z naszej wspólnoty: ks. Dariusz Sztuk i ks. Arkadiusz Domaszk. Uroczystość Wspomożycielki Wiernych obchodzona w tym roku w dniu 23 maja, była bardzo dobrą okazją do celebracji ich srebrnego jubileuszu kapłaństwa w naszej Wspólnocie.

Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przewodniczył jej jeden z Jubilatów, ks. Arkadiusz Domaszk, w asyście drugiego Jubilata i wszystkich współbraci naszej Wspólnoty. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Dariusz Buksik. Mówca zwrócił uwagę na godność i wielkość Chrystusowego kapłaństwa, wobec  którego należy zachowywać postawę pełną pokory. Wskazał także na istotę kapłańskiej posługi, która wyraża się w posłudze sakramentalnej, zwłaszcza w sakramencie pojednania i w Eucharystii, a także w głoszeniu słowa Bożego. Pod koniec Mszy Świętej ks. Dariusz Buksik w imieniu całej wspólnoty złożył Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia i jako dar od wspólnoty wręczył każdemu z nich pamiątkowe ikony.

Jubileuszową uroczystość dopełniła wspólnotowa agapa w zakonnym refektarzu.

Brak komentarzy

Napisz komentarz