Salezjanie - Łomianki | Prasa
34
page-template-default,page,page-id-34,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive

Prasa

„Gość Niedzielny” jest najlepiej sprzedającym się tygodnikiem opinii w Polsce, od lat wyprzedzającym takie tytuły jak Polityka, a ostatnio Do Rzeczy. Założony przed 90 laty przez późniejszego prymasa Polski ks. Augusta Hlonda, prezentuje w atrakcyjnej formie zewnętrznej niezmienne nauczanie Kościoła w odniesieniu do aktualnych spraw społecznych. Wyraźnie promuje obronę życia, wartości rodzinne oraz inicjatywy ewangelizacyjne.

„Niedziela” to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny tytuł tygodnika katolickiego w Polsce. Jej początki sięgają także lat 20-tych XX w. w diecezji częstochowskiej. Odnosi się do aktualnych wydarzeń społecznych. Wyróżnia się czytelnym, jednoznacznym przekazem katolickim, bez umizgów w stronę światowych trendów.

„Nasz Dziennik” to jedyny dziennik katolicki w Polsce. Wydawany od 1998 r. w Warszawie, tworzy de facto jedną całość z Radiem Maryja i TV Trwam. Często publikuje w całości przemówienia papieskie, dokumenty Kościoła itp. Jednoznacznie opowiada się po stronie nauki katolickiej w sprawach społecznych, a także zajmuje bardzo wyraźne stanowisko w sprawach polityki.

„Miłujcie się!” to dwumiesięcznik katolicki, skierowany szczególnie do młodzieży, wydawany od 1975 r. w Poznaniu przez Wydawnictwo Agape – Zgromadzenia Chrystusowców. Jest to jedno z najlepszych czasopism katolickich dla młodzieży w całej Europie. Polskie wydanie jest rozprowadzane w liczbie 200 tys. egzemplarzy. Czasopismo wydawane jest także w językach: angielskim (Love One Another) – 50 tys. nakładu – dotarł do Ameryki Płn. (Stany Zjednoczone i Kanada), Australii, na Wyspy Brytyjskie jest rozprowadzane m.in. przez misjonarzy i misjonarki w Afryce i Indiach; rosyjskim (Liubitie Drug Druga) – 100 tys. nakładu; słowackim (Milujte sa!)- 50 tys. nakładu; węgierskim (Szeressétek egymást!) – 20 tys. nakładu; rumuńskim- (Iubiţi-vă!) – 20 tys. nakładu, amharskim – Etiopia. Redaktor naczelny – ks. Mieczysław Piotrowski TChr. Pismo dostępne w katolickich księgarniach i parafiach, w prenumeracie i wysyłkowo.

„Idziemy” jest tygodnikiem, powstałym w Warszawie w 2005 r. jako odpowiedź na zapotrzebowanie osób wyrosłych w duszpasterstwie akademickim oraz w innych ruchach i stowarzyszeniach katolickich. Na łamach „Idziemy” publikuje swoje artykuły wielu znanych dziennikarzy i warszawskich duchownych.

„Don Bosco” jest polską edycją „Il Bollettino Salesiano”, pisma założonego przez św. Jana Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko – wychowawcy z Turynu.